PalmiyePalmiyePalmiye
0224 441 16 77
info@palmiyedusakabin.com
Nilüfer/Bursa
PalmiyePalmiyePalmiye

Duşakabin Hakkında

Deneyimlerimiz sonucunda öğrendiğimiz bazı detayları ve bilgileri siz müşterilerimiz ile paylaşmak isteriz.

İlk olarak duşakabin hakkında :
Duşakabinin amacı duş yaparken sıçrayan suyun duş alanı içinde tutulmasıdır. Duşakabinlerin hepsinde hareketli sistem olduğundan temizlik esnasında dışarıya su kaçması mümkündür. Aynı zamanda her duşakabin tazzikli su tutulması durumunda su kaçırır. Bu durumda önemli olan ve bakılması gereken yerler duşteknelerinin kenarlarından su çıkmamasıdır. Bunun içinde en iyi yöntem kenarçıtası tabir edilen plastik çıtalardır. Bu çıtalar sayesinde silikonlar gözükmez ve iyi şekilde sızdırmazlık sağlanır.

Duşakabin temizliği hakkında :
Duşakabininizi temizlerken asidik yada kireç çözücü özelliği olan kimyasallar kullanmayınız. Bu tarz kimyasallar duşakabine zarar verir. Bunun yerine duşakabin camlarındaki ve profillerin üstündeki lekeleri herhangi bir kimyasal kullanmadan sadece (elma) sirkesini suya katarak temizleyebilirsiniz.

 

Kararan silikonlar hakkında :
Duşakabin sektöründe çeşitli silikonlar kullanılmaktadır. Yalnız duşakabinde kullanacağınız silikon mutlaka anti-bakteriyel olmalıdır. Anti-bakteriyel özellik silikonun içinde ve üstünde mantar yada küf oluşmamasını sağlamaktadır. Akvaryum silikonları kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü akvaryum silikonları balıklara ve yüzen canlılara zarar vermemesi için nötr olarak imal edilir. Aynı zamanda anti-bakteriyel silikonları daha uzun ömürlü olması için çamaşır suyu gibi keskin kimyasallar ile temizlememenizi öneririz.

Giderden su gitmemesi hakkında :
Duşteknelerinde kullanılan giderler standart giderlerdir.Yalnız giderden tahliye edilen  suyun miktarı musluktan akandan az ise duşteknesi içinde birikme meydana gelebilir. Buna sebep olabilecek bazı kusurlardan bazıları şunlardır : 
Giderin borusu koku gelmemesi için S şeklinde monte edilir.Bu esnada boru katlanırsa tahliye edilen suyun miktarı azalır.
Zemindeki açık olan gider borusunun daha önceden inşaat pislikleri ile tıkanmış olması suyun tahliyesine engel oluyo olabilir.
Zemindeki giderin yapılması esnasında kullanılan boruların çaplarının az olması yada yanlış bağlantı sorunları bu tarz bir sıkıntı yaratabilir.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Sepetinizde ürün bulunmuyor.